ECS

 

Europejskie Centrum Solidarności (ECS) to niezwykłe muzeum działające od 2014 roku. Na powierzchni ponad 3 tys. m2, instytucja udostępnia niemal 1 800 eksponatów dokumentujących walkę Polski i innych krajów Europy Środkowej z reżimem komunistycznym. Jest to równocześnie centrum dialogu o współczesnym świecie, miejsce spotkań ludzi, którym bliskie są takie wartości, jak wolność i demokracja.

ECS to także biblioteka, czytelnia, archiwum, ośrodek badawczo-naukowy, edukacyjno-szkoleniowy oraz pracownie warsztatów twórczych dla młodzieży. Europejskie Centrum Solidarności to wreszcie nowoczesne centrum konferencyjne, w którym od 2016 roku organizujemy konferencję „New Trends in Tourism”.

Jak dotrzeć do Europejskiego Centrum Solidarności z dworca PKP Gdańsk Główny?
Zdecydowanie najlepszą metodą dotarcia do ECS z Dworca Gdańsk Główny jest spacer. Wystarczy przejść tunelem pod główną ulicą, a następnie skierować się w lewo. Po ok. 50 metrach zobaczymy przed sobą ECS. Cały spacer nie potrwa dłużej niż 5-6 minut.
 
Jak dojechać do Europejskiego Centrum Solidarności autem?
Jadąc samochodem autostradom A1 lub trasą S7 należy kierować się do Węzła Gdańsk Lipce na S7. Na węźle należy zjechać w kierunku Gdańska i kontynuować do centrum, cały czas poruszając się główną ulicą. Za dworcem kolejowym zjeżdżamy w ul. Jana z Kolna. W tym miejscy charakterystyczna bryła ECS będzie już dobrze widoczna – ok. 200 m przed nami.
Współrzędne GPS: 
Szerokość geograficzna: 54.360483 | Długość geograficzna: 18.648847